95_20231206_205055.jpg

ROZHOVOR s Vítkem Jerie!

Jedním z nominovaných na Sportovce roku je i dorostenec Vít Jerie.

Ahoj, Vítku,

Florbal hraješ polovinu svého života. Dokázal bys teď začít dělat jiný sport? Jaký?                                          Florbal mi za ty roky přirostl k srdci tak, že bych už určitě jiný sport nezkusil. Kdybych ale neměl jinou možnost, tak bych asi hrál fotbal.

Kromě florbalu se ti daří i ve škole. Jak je pro tebe těžké skloubit florbal a školu?                                                Děkuji za pochvalu. Florbal a školu je pro mě zatím docela lehké skloubit, jelikož se skoro nemám potřebu moc učit doma.

Nosíš dres s číslem 11. Má pro tebe číslo 11 nějakou symboliku?                                                                                Rád bych, kdyby měla nějakou, ovšem ve skutečnosti to bylo tak, že na mém prvním turnaji mi trenér dal erární dres s číslem 11 a od té doby ho nosím.

Jaký je tvůj oblíbený soupeř?                                                                                                                                             Můj oblíbený soupeř je určitě florbal Chomutov, je to dlouhou dobu největší derby napříč všemi kategoriemi a je to vždy z obou stran kvalitní zápas.

Jak se cítíš v týmu a kam bys chtěl pokračovat ve florbale?                                                                                             V týmu se cítím poměrně dobře, ve své kategorii mám docela velké slovo a kolektiv je výborný. Jsem kapitán, ale nějakou větší zodpovědnost ani povýšenost necítím. Prostě jsem jedním z kluků, kteří chtějí vyhrávat. V dalších sezónách bych se chtěl začlenit do A-týmu a nejlépe si zahrát aspoň nějaké zápasy, nebo bych si chtěl zahrát vyšší juniorskou ligu v jiném týmu a nasbírat zkušenosti do následujících let.

Je pro tebe důležitá podpora? Chodí rodina na tvé zápasy? Máš rád diváckou kulisu nebo ne?                         Podpora je podle mě velmi důležitá pro výkon týmu i jedince. Moje rodina je skoro na každém zápase a já jim za to moc děkuji. Diváckou kulisu mám rád. Myslím si, že bez diváků by to nebylo ono. Dodávají tomu tu správnou atmosféru.

Co pro tebe nominace na sportovce roku města Kadaně znamená?                                                                       Jsem rád, že jsem byl na sportovce roku nominován, protože mi to ukazuje, že se hodiny na hale vyplatily.

Hlasovat pro Vítka můžete zde: Nejúspěšnější sportovec roku města Kadaně