88_20231111_213636.jpg

ROZHOVOR s trenérem A - týmu Lukášem Pitrou!

Pojďme společně vyzpovídat trenéra A - týmu Lukáše Pitru.

Ahoj, Lukáši,

Jak ses dostal ke kadaňskému florbalu?

Také zdravím, Karčo, a samozřejmě zdravím i naše fanoušky. K florbalu jsem se dostal určitě přes bráchu Páťu, který hraje florbal od elévů.

Hrál jsi sám florbal nebo jsi k němu přišel jako slepý k houslím?

Florbal jsem hrál maximálně na základce a na střední škole, kde jsme hráli meziškolní turnaje a vybavuji si, že jsme to jednou dotáhli až na republikové finále, kde jsme zvítězili a poté se utkali s nejlepším týmem ze Slovenska. Ten zápas jsme bohužel prohráli, protože to už byli víceméně jen florbalisti, kdežto my byli hokejisti.

Je v týmu někdo, komu by si kapitánské céčko rozhodně nikdy nesvěřil?

Myslím si, že takový člověk v týmu není. Ale rozhodně to musí být člověk, který jde ostatním příkladem jak v tréninku, tak v zápase.

Jak jsi zatím spokojený s hrou A – týmů? Na čem byste měli zamakat a co se naopak daří?

Tak zatím jsem spokojený tak na 60%. Rozhodně je potřeba zamakat na více věcech, hlavně na obranné fázi ( na které si zakládám). Také musíme zlepšit hru na míčku a dostat do sebe větší sebevědomí. V některých situacích jsme hrozně zbrklí a pak si míčky nepřihráváme, ale spíše je po sobě házíme. S čím jsem určitě zatím spokojený, tak jsou přesilové hry, které nám pomohli nejen v zápase s Kralupami.

V domácím zápase s Kralupami jsme mohli vidět poměrně vyhrocený zápas s vyloučeními a nesportovním chováním. Jak se k tomu stavíš ty osobně? Patří některé situace ze sobotního zápasu ještě vůbec do sportu?

Já osobně takové vypjaté zápasy miluju. Byl to dobrý zápas, který nás výborně prověřil. Samozřejmě tam byli dost zbytečné fauly, kterých se musíme vyvarovat do dalších zápasů, ale na druhou stranu takové zápasy si myslím budou přibývat, jen je potřeba zapracovat na disciplíně. V zápasech play up, si myslím, že to bude každý zápas takhle vyhrocené, přece jen to nehrajeme jen na žízeň.

Jak sis lidsky sedl s kluky v A - týmu a jak se ti s nimi pracuje?

Řekl bych, že jsem si s klukama sedl výborně (teda doufám :-D). Strašně jsem se na to těšil, protože jsem věděl do čeho jdu. Pracuje se mi s nimi dobře, kluci si plní to co po nich chci, už letní příprava ukázala hodně. Každý si tu letní přípravu odmakal na 150%, za což jsem samozřejmě rád, ale na druhou stranu to ještě nebylo tak extra náročné, jak bych si představoval. My máme tréninky udělané tak, jako by normálně letní příprava pokračovala, a kluci se zlepšují hlavně fyzicky každým dnem.

Děkujeme za rozhovor a ještě než se rozloučíme, můžeš říct pár slov na závěr.

V první řadě se chci omluvit fanouškům, za ne úplně vydařený vstup do sezony (hlavně domácí zápasy), měníme trochu herní styl a tak to chvílema trochu drhlo. Hlavně po posledním zápase, si myslím, že s tou týmovostí s jakou jsme se prezentovali, tak se budeme prezentovat po celý zbytek sezony. Zároveň chci poděkovat fanouškům, že s námi jezdí i na venkovní zápasy, což je strašně příjemné.