92_20231206_195148.jpg

ROZHOVOR s Nelou Rajkovovou!

Nela je brankářka dorostenek a juniorek. Letos také nominována v anketě Sportovec roku města Kadaně.

Ahoj, Nelo,

jsi nominována na nejlepšího sportovce roku města Kadaně. Co to pro tebe znamená?                                   Popravdě jsem nominaci moc nečekala, ale neskutečně mě to potěšilo. Za nominaci samozřejmě děkuji trenérům, kteří tím ocenili mou snahu, práci a čas, který obětuji trénování.

Začala jsi teprve před 3 lety. Kdo tě k tomu přivedl?                                                                                                         K florbalu mě přivedl můj bývalý učitel na ZŠ René Chodura(pozn. otec Rendy Chodury, který loňskou sezónu hrál za A - tým), který byl zároveň i mým, vůbec prvním, trenérem. Zpětně jsem moc ráda, že měl trpělivost mě přemluvit, abych florbal zkusila, a že se mi od mých začátků věnoval. Myslím, že se na mém chytání podepsal nejvíce.

Co je tvůj nejsilnější zážitek z florbalu?

Obecně to byly letošní letní mimoligové turnaje(PFC, Nisa, Brno open a Gorila). Na všech turnajích jsme ukázaly naši teamovou sílu a porazily jsme i papírově silnější teamy, které by to od nás nejspíše ani nečekaly. Dokonce jsme se na každém z turnajů zvládly umístit do 3. místa. Nejsilnějším zážitkem bylo ale asi Brno, pro nás plné překvapení. Hned první zápas jsme celou dobu prohrávaly a v posledních minutách jsme najednou zápas otočily a získaly první 3 body turnaje. Po základní části jsme si urvaly místo v play off A, ve kterém jsme zvládly soupeřky porazit na nájezdy a tím také postoupit do semifinále. V semifinále na nás čekaly holky z Black Angels, které nás po tvrdém boji porazily. Myslím, že tohle byl můj TOP zápas vůbec. Absolutně jsem nevnímala okolí, dostala se do flow a i když to nestačilo na výhru, tak jsem si odvezla alespoň cenu nejlepšího hráče utkání a neskutečné zážitky s naší teamovou partou.

Hrála jsi i v poli. Co tě přesvědčilo k tomu jít do branky?                                                                                            Jako asi skoro každého mě to ze začátku chvilku táhlo k florbalce, ale to netrvalo dlouho. Nikdy jsem se nebála míčů…spíše naopak. Po chvíli jsem i přišla na to, že mnohem raději ,,jedu sama na sebe”, takže brána pro mě byla ideální.

Jsi z Podbořan, kde je také florbalový tým. Proč ses rozhodla hrát za Kadaň?                                                                S florbalem jsem začínala na stejno s několika holkami z naší školy…jako školní kroužek. Až jsme se jednou všechny dohodly, že bychom chtěly (čistě) v této sestavě spolu hrát i zápasy. A přesně v tomhle nám vyšla vstříc Kadaň. I nadále jsme mohly trénovat v tělocvičně v Podbořanech pod vedením Reného Chodury, ale papírově jsme mohly hrát za kadaňské starší žákyně ,,white”. Další z důvodů je, že v Kadani jsou otevřeny i další kategorie, tudíž větší budoucnost. A poslední z důvodů je, že jsem do Kadaně plánovala jít i studovat.

Chceš dodat něco na závěr?                                                                                                                                         Jsem neskutečně ráda, že se florbal stal součástí mého života, která mě naplňuje a dělá šťastnou. Proto budu ráda, když mě vaším hlasem podpoříte v dalších florbalových úspěších. 

Hlasovat pro Nelu můžete zde: Nejúspěšnější sportovec roku města Kadaně