72_20230901_074027.jpg

ROZHOVOR s navrátilcem Štěpánem Cveklem!

Po 7 letech se mezi Katy vrátil Štěpán Cvekl. Pojďme ho trochu vyzpovídat (nejen) o florbalu a přestupu zpět k nám.

Ahoj, Štěpáne,

rádi bychom Tě přivítali zpět u nás v Kadani, kam se vracíš po 7 letech. Někteří mladší hráči tě pravděpodobně nebudou znát, tak bych Tě poprosila o představení Tebe samotného a tvojí florbalové kariéry.

Děkuji za přivítání. Zdravím všechny mladé florbalisty a florbalistky, ale i rodiče a fanoušky kadaňského florbalu, kteří tento příspěvek právě čtou. Jmenuji se Štěpán Cvekl, je mi 23 let a florbal hraji již 17 let. Moje florbalové začátky jsou spojeny s Kadaní, kde jsem s florbalem začínal. Postupně jsem pak byl součástí i jiných klubů a měl možnost si zahrát i jiné ligy.

Kdy a proč ses rozhodl vrátit zpět ke Katům?

Po konci sezóny 2022/2023 jsem uvažoval o tom, že s florbalem skončím, ale pak se těsně před začátkem léta objevila možnost vrátit do Kadaně, za což bych chtěl poděkovat především všem iniciátorům, díky kterým jsem zpět. Rozhodnutí bylo i to lehčí hned z několika důvodů. I po odchodu z Kadaně jsem vždy chodil koukat na mužský A-tým a nebyl zápas, kdy by mě nebavila atmosféra, kterou zde fanoušci nastavují každý zápas. Zažít tuto atmosféru jsem nechtěl pouze jako pozorovatel florbalu, ale i jako hráč. Dále moje rozhodnutí pomohlo podpořit i to, že Kadaň má každoroční ambice postoupit zpět do Národní ligy, kam patří a nechtěl jsem přijít o šanci se podílet na tomto možném úspěchu.

Jak se zatím cítíš mezi Katy, u nás v klubu?

Samozřejmě se cítím dobře. Se začleněním jsem neměl problém, jelikož jsem s některými kluky florbalově vyrůstal a s některými zase hrál letní turnájky. Měl jsem i možnost si zahrát se svými trenéry z mládežnických kategorií. Myslím si, že je v kabině dobrá atmosféra, což bude určitě jeden z hlavních klíčů k úspěchu návratu kadaňského florbalu do Národní ligy.

Ke Katům se zase přidáváš po několika letech, pamatuješ na své začátky?

Ty bláho, to už je docela dlouhá doba, kdy jsem začal s florbalem v Kadani. To se snad florbalky daly koupit jen v Globusu, nebo ve Sportisimu :D Ale je to určitě moment, na který nikdy nezapomenu. První zhruba 3 roky jsme jen trénovali na Šuplíku, sehráli pár přáteláků, ale nehráli jsme registrovanou ligu pod ČFBU. Dá se říct, že jsme hráli, protože nás to bavilo.

Jak sis užil první zápas v kaťáckém dresu?

Na můj vkus jsem se první zápas ve staronovém dresu velmi zpotil :D Ne, samozřejmě vím, kam tahle otázka míří. Zápas jsem si velice užil a svůj návrat pokřtil výhrou. Výhra pro mě byla i ta, že jsem se do dresu i po těch 7 letech vešel.

Plánuješ v Kadani zůstat nebo tvé kroky budou za pár let povedou jinam?

Na tuhle otázku nemohu ještě odpovědět, jelikož existuje několik faktorů, které ovlivní moje rozhodnutí. Důležité je momentálně splnit nastavené cíle pro tuto sezónu a ostatní věci řešit, až na to přijde správný čas.

Děkuji moc za rozhovor a přejeme nejen Tobě do sezóny hodně sil a zdaru.

Taky děkuji mnohokrát!