104_20240223_142011.jpg

ROZHOVOR s Mikulášem Kulíkem!

Přinášíme rozhovor s hráčem, na jehož dresu najdeme číslo 73 a je jedním z vzrůstově menších v A - týmu.

Ahoj, Miky,

máš za sebou 10 sezón, teď hraješ 11. sezónu. Jak ses k florbalu dostal a co na rozhodnutí hrát florbal říkali rodiče?

Ahoj, k florbalu jsem se dostal na základce, kde jsem v první a druhé třídě chodil na kroužek. Ten pak ale skončil a já začal chodit na atletiku, jenže po roce bez florbalu jsem si uvědomil, že mi hrozně chybí a přihlásil jsem se ke Katům. Kvůli zdravotním problémům jsem se dostal do fáze, kdy jsem si musel vybrat mezi florbalem a atletikou. Rozhodl jsem se pro florbal a rozhodnutí ani trochu nelituji. Rodiče byli určitě rádi, vždycky mě podporovali a stále podporují. Hlavně je florbal také baví a rádi se chodí koukat na naše zápasy.

Jak se vypořádáváš s neúspěchy nebo těžkými okamžiky ve hře? Když prohráváte, hrajete v oslabení?

Myslím si, že dobře. Miluju zápasy ve kterých do poslední chvíle o něco jde a hrozně si je užívám. Za poslední dvě sezóny a play up bylo mnoho těžkých momentů, přeci jen je to sport a je jasné, že nepůjde každý zápas podle našich představ. Jsou to ale právě ty těžké momenty, díky kterým se stáváme silnějšími a posouvají nás vpřed. Věřím, že máme dostatek zkušeností a v play up budeme tyto chvíle dobře zvládat.

Kdo je tvůj vzor nebo inspirace ve světě florbalu?

Dříve byl mým vzorem Patrik Dóža, ještě když hrával za Chodov. Teď už ale vyloženě vzor nemám, spíš se snažím od každého něco pochytit.

Můžeš nám popsat nějaký vtipný nebo nezapomenutelný moment z týmové šatny?

Vtipných momentů bylo a je tolik, že je těžké vybrat jen jeden. Vybral bych spíš kuriózní, a to když jsme přijeli na první zápas loňského play up do Plzně. Chtěli jsme si jít odložit věci do šatny, ale žádnou jsme nemohli najít, tak jsem se zeptali hráčů Goril, kde ji najdeme. Ti sami nevěděli. Nakonec jsme skončili v šatně místní posilovny, každý se svou skříňkou a zámečkem a převlíkali se mezi fitnesáky.

Jaká je tvá oblíbená část tréninku? Nebo typ tréninku?

Mám rád hru 3 na 3, 4 na 4 a celkově hru na malém prostoru. Baví mě i trénování přesilovek, které nám v letošní sezóně docela jdou a máme je nejlepší v celé divizi. Tak doufám, že to potvrdíme i v play up.

Jaký je tvůj cíl do budoucna ve florbalu?

Nějaký extra cíl do budoucna nemám, chci se florbalem hlavně pořád bavit. Jediný cíl co momentálně mám, je se letos dostat s týmem do Národky a věřím, že už to konečně zvládneme!

Něco, co bys čtenářům, fanouškům chtěl vzkázat?

Chtěl bych našim skvělým fanouškům poděkovat za jejich podporu. Chodí na nás nejvíce lidí v Divizi a dokonce ani v Národce by nás nikdo nepřekonal, což je něco skvělého. Je však před námi nejdůležitější část sezóny a bez vás to nepůjde. Máme stanovený cíl, o který se snažíme již 3 sezóny, ale zatím neúspěšně. Věřím, že letos má náš tým velkou kvalitu, kvalitního trenéra a dostatek zkušeností, aby se postup již povedl. Budeme však k tomu potřebovat Vás. Doufám, že na naše zápasy dorazíte v co největším počtu a společně Národku vybojujeme.

Děkujeme za rozhovor a Vy nezapomeňte dorazit o víkendu do haly, kde se utkáme proti Jablonci!