90_20231125_101926.jpg

ROZHOVOR s Markem Pokorným!

Přinášíme vám rozhovor s Markem Pokorným, kterého jste si vybrali hned po Eriku Štěrbovi, abych ho vyzpovídala.

Ahoj, Marku,

Mimo Kadaně jsi hrál také za Karlovy Vary a Chomutov. Kde se ti hrálo/hraje nejlépe?

Ahoj, Karčo, nejlépe se mi hraje v Kadani, máme tu s klukama k sobě blízko a hlavně se známe už od mladšího žactva. Ve Varech a v Chomutově se mi taky hrálo dobře, poznal jsem tam dost nových lidí se kterými se bavím do teď. Hlavně v obou těchto týmech jsem si zkusil zahrát nejvyšší ligu juniorů, která mi dala mnoho zkušeností a zjistil jsem zároveň, že je to úplně jiný styl florbalu, jak herně, rychlostně, tak i v rámci osobních soubojů.

Začínal jsi v mladších žácích, kdy jsi odehrál 7 zápasů. Pamatuješ si ale na ten svůj úplně první?

Na první zápas si moc nepamatuji, je to už nějaká ta doba, ale určitě si myslím, že jsem si ho užil.

A pamatuješ si na první svůj zápas v A- týmu?

Na první zápas A-týmu si pamatuju, protože jsem v ten zápas zlomil obě moje florbalky, na tohle se prostě nezapomíná :D

Kde se vidíš za 5 let ve florbalové kariéře?

Tohle je těžká otázka, protože sám nevím, co budu dělat příští týden. Jsem mladý, takže nevím, kam mě vítr zavane. Ale stále to nemění, že bych to chtěl dotáhnout s Kadaní co nejdál a dále se rozvíjet ve florbalové kariéře.

Jaký pro Tebe byl přechod od juniorů k mužům? V jaké soutěži jsi u mužů začínal?

Můj přechod do A-týmu z juniorů byl v pohodě, protože jak jsem psal výše, tak v Chomutově a ve Varech jsem se naučil hrát florbal na vyšší úrovni a mnohdy proti mě hráli reprezentanti a více šikovní a kreativnější kluci. Co se týká soutěže, začalo to mým návratem a to rovnou do play-down z národní ligy, který jsme ale bohužel prohráli a spadli jsme do divize, z které se nám bohužel nedaří postoupit zpátky do národní ligy, kam Kadaň patří.

Jak probíhá tvůj klasický den, když večer hrajete doma? Co jíš, děláš, co těsně před zápasem?

Hele, můj zápasový den začínám pořádnou snídaní, míchanými vajíčky s nějakou zeleninou a pár krajíci chleba, pak se vrátím do postele a odpočívám až do oběda, po obědě si znovu na chvilku lehnu, připravím si řádně věci a buď zajdu na halu, nebo když jedeme hrát ven, tak čekám až mě někdo vyzvedne, na hale už je to jen naše klasická týmová předzápasová porada a rozcvička.

Děkuji za rozhovor a přeji spousta sil do dalších zápasů.