111_20240410_170544.jpg

ROZHOVOR s Lukášem Pardubským!

Po dlouhé době přinášíme další rozhovor, tentokrát s Lukášem Pardubským!

Ahoj, Pardy,

Jsi hráčem A – týmu, sekretářem klubu, rozhodčím a v neposlední řadě trenérem. Jak to všechno zvládáš?
Ahoj, musím přiznat, že je to někdy dost náročné, ale jelikož mě florbal velmi baví a naplňuje, tak se to dá v pohodě zvládat.

Trénování se věnuješ 8 let, máš za sebou 282 zápasů v roli trenéra. Co tě na trénování nejvíce baví?
Tak v první řadě jsem překvapený z toho počtu odtrénovaných zápasů. Je to docela porce :D. K trénování jsem se dostal, když mi bylo 17 a můj první tým byly starší žákyně. Po 2 letech jsem už zůstal u kluků, kde jsem dodnes. Na trénování mě nejvíce baví, že mohu předávat veškeré své dovednosti, které jsem se za svoji kariéru naučil. Hlavně je úžasné, když se pak podíváme na hráče, které vychováváme nebo jsme vychovali a zjistíme kam až se posunuli.

Jaký je nejzábavnější okamžik hráčské kariéry? A té trenérské?
Nejzábavnější okamžik hráčské kariéry byl postup do 1. ligy dorostenců. Tento cíl jsme měli celou sezónu a šli jsme si za ním. Nejzábavnější trenérský okamžik se neodehrál na hřišti, ale v metru. Byl jsem s dorostem na prestižním turnaji Prague Floorball Cup, kde jsme hodně cestovali, protože turnaje se hraje po celé Praze. První den nasedneme do metra, zavírají se dveře a jednomu hráči spadne florbalová hůl do díry mezi nástupištěm a metrem. :D :D To nevymyslíte. :D :D

Rok jsi také hrál za Chomutov. Víc ti to dalo nebo vzalo?
Myslím si, že mi to hodně dalo z hráčského hlediska. Dostal jsem do sebe rychlost, větší přehled, herní myšlení a v poslední řadě větší bojovnost. Ta nabídka byla skvělá a já jsme moc rád, že jsem ji tehdy Bocovi potvrdil.

Jak vnímáš vývoj florbalu v posledních letech a jeho rostoucí popularitu?
Florbal se každým dnem posouvám raketovým tempem. Jako trenér se musím stále vzdělávat a musím zjišťovat nové trendy. Libí se mi jakým směrem se florbal rozvíjí. Ještě před chvílí byl florbal v plenkách a teď patří florbal mezi velmi zajímavé sporty. Popularitu vnímají všechny kluby a myslím si, že je to vidět i na registrovaných členech. Každý klub se rozvíjí a stále se zvětšuje svoji členskou základnu.

Něco, co bys chtěl říci fanouškům?
Chtěl bych jim poděkovat za celou sezónu, která ale ještě není u konce. Mohu říct, že v letošní sezóně naši diváci vytváří úplně úžasnou kulisu a to nejen na domácím hřišti, ale i v Jablonci, Jihlavě a Litomyšli. Patří Vám za to veliké DÍKY. Tímto bych Vás chtěl pozvat na sobotní utkání, které začíná od 20:00 ve sportovní hale v Kadani. Přijďte nám udělat opět skvělou atmosféru a pomozte nám se přiblížit k postupu do Národní ligy. #vicnezjentym #hosiradost
Děkuji za rozhovor a u florbalu opět ahoj.