75_20230908_221302.jpg

ROZHOVOR s kapitánem A - týmu Dominikem Šebkem!

Pro letošní sezónu se kapitánem A-týmu stal Dominik Šebek. Jaké je to být kapitánem?

Ahoj, Dominiku,

pro letošní sezónu jsi kapitánem kaťáckého A- týmu a tak si dovolím Tě trochu vyzpovídat. Co pro Tebe znamená být kapitánem?

Zdravím fanoušky! No, člověk se jím nestává každý den, jsem za tuto funkci vděčný a vážím si jí. Pro mne osobně je to větší zodpovědnost starat se o lepší fungování týmu a samozřejmě rvát se za něj na hřišti i mimo něj.

Jaká je podle tebe nálada v týmu před začátkem sezóny?

Vše jde ruku v ruce s absolvovanou přípravou, ve které se určité věci povedly více, některé méně. Aktuálně cítím odhodlanost vybojovat a konečně splnit náš cíl, tedy vytoužený postup o ligu výše.

A jaké máš týmové očekávání na sezónu 23/24?

Věřím klukům, že budeme po celou sezónu táhnout za jeden provaz. Díky tomu si troufám tvrdit, že postupnými krůčky se budeme zlepšovat, kdy k vyvrcholení dojde posléze v play off, ve kterém chceme být jen úspěšní.

Jak bys ohodnotil přípravné zápasy a přípravu samotnou?

Letošní letní příprava byla více specifičtější oproti předchozím. Jak je avizováno dále, příchod nového trenéra přinesl do týmu trošku jiné pojetí a samotná příprava byla náročná. Avšak za sebe mohu jen chválit celý tým, jak se s tím popasoval a dřel. Teď už to jen ukázat v sezóně. Co se týče přípravných zápasů, tak ty splnily přesně to, co se od nich očekávalo. Vyzkoušeli jsme si různé možnosti sestavy, různé taktické prvky a zároveň jsme taky trošku stmelili partu.

Do přípravy se zapojují i junioři a dorostenci, jak to tito kluci zvládají?

Se zapojením juniorů se počítalo a všichni si myslím, že vše zvládli a někteří možná i nad očekávání. Dorostenci se zapojovali průběžně a pro ně bych to bral spíš jako takové zpestření, když absolvovali svou vlastní přípravu. Ale i tak makali, takže pochvala pro všechny.

Proběhly nějaké změny, ať už v trénincích nebo kádru kromě návratu hráče Štěpána Cvekla a příchodu trenéra Lukáše Pitra?

Snažíme se postupně pracovat na detailech. Jdeme krok po kroku a snažíme se co nejvíce vylepšovat nedostatky z posledních let, jako například být dostatečně fyzicky připraveni na nadcházející sezónu. Jinak další změny neproběhly.

Jaké je to být kapitánem takového týmu?

Máme dosti mladý kádr, až na pár výjimek, takže někdy se člověk zasměje, někdy raději drží jazyk za zuby a někdy něco poví. Ať už kapitán nebo ne, stejně se stále považuji za řadového hráče. Možná s tím rozdílem, že tu chci být pro kluky, ať už by se jednalo o cokoliv.

Co myslíš, že bylo hlavní, proč se postup do Národní ligy v předešlých dvou sezónách nakonec vybojovat nepodařilo?

Chybělo kousíček štěstíčka :D. Ne, tak bohužel nás zlomila naše osudová série s Tigers, kdy jsme postup měli ve svých rukou, ale bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout. Tato série nám tehdy vzala hodně sil, což se ukázalo v následné sérii s Turnovem v baráži. A loni po našem rozpačitém začátku sezóny, kdy se naše výkonost postupně zvedala, jsme opět narazili na kvalitní obsazení v play off, a v rozhodujícím zápase jsme to opět nedotáhli, tentokrát však ani do druhého kola play off. Možná se mýlím, možná ne, potřebovali bychom zapracovat hlavně na psychice, abychom byli schopni odehrát celých 60 minut konstantním výkonem, ať už by byl soupeř sebelepší.

Něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům nejen A - týmu Katů?

Na srdíčku toho mám spoustu. Ale to nejhlavnější je, jménem svým a ostatních spoluhráčů, vděk za podporu. Děkujeme mockrát za dosavadní podporu, kdy domácí zápasy jsou pro nás neuvěřitelnými zážitky. Chceme dělat radost vám a to se nám snad alespoň trošku daří. Věřím, že vaši podporu již tuto sezónu patřičně zužitkujeme a konečně dotáhneme náš cíl do úspěšného konce, tedy postup o ligu výše. Mějte se rádi a vidíme se na hale!