98_20240120_195351.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Prokopem!

Na úvod nového roku zde máme rozhovor s Jirkou Prokopem!

Ahoj, Jirko,

co je na florbale tak krásného, že už 13 let mu beznadějně propadáváš?

Ahoj Karčo, na florbale je toho určitě spoustu, ale každý z nás ho vnímá malinko jinak. Někdo chce na vrchol, dřít a pracovat na sobě každý den, a někdo to má jako koníček, kde se rád vidí s kámošema a na chvilku vypustí starosti okolo. Tohle je přesně můj případ, hoďku a půl se honit za míčkem, o víkendu předvést koukatelný výkon a večer se kouknout na online kolikrát to letělo vedle.

Jaká je tvá nejvtipnější vzpomínka z florbalu a je vůbec nějaká vzpomínka s hořkou příchutí?                   

Popravdě na nejvtipnější si asi nevzpomenu, ale rozhodně jich bylo až až. Pár vtipálků v týmu máme a pokud k nim přidáme alkohol, zasměje se rozhodně každý. Hořkého by se rozhodně také něco našlo, ale ve finále to vždy dopadlo fajn a možná ku prospěchu.

Jaký je tvůj vztah k fanouškům a jak vnímáš jejich podporu během
zápasů?

Fanoušky máme skvělý, za to jim patří velké DÍKY! O takovém počtu by se mohlo každému jen zdát. Přece jenom víkendové večery se dají trávit jinak. Bez nich by to nebylo ono a doufám, že v Play-OFF jim ukážeme, že tahle sezóna stála za to!


Máš nějaký další koníček, který ve volném čase, kromě florbalu,
děláš?

Ale jo, mám. Sice toho času není už jako dřív, ale rád si zajdu s klukama na Discgolf. A jak už někteří ví, jsem menší milovník aut, takže pokud můžu využít nějakou volnou chvilku, věnuju se jim.

4 sezóny jsi rovněž hrál na postu brankáře. Když bys měl porovnat
hráč v poli – brankář, v čem se liší?

Super otázka, popravdě ani nevím, jak jsem se z brány dostal zpět k hokejce. Rozdílů je tam rozhodně plno, ať už v přístupu k tréninkům nebo konkurencí v týmu. Sám za sebe si neumím představit dávat do tréninků maximum, a pak ve finále nevíte, jestli si vůbec zachytáte. No každý si v tom najde to své a rozhodně vás to musí bavit.