DOROSTENKY NA MČR V OSTRAVĚ!

Minulý víkend se dorostenky vydaly do Ostravy na MČR.

Na naše první MČR jsme se všichni těšili. Jeli jsme si to do Ostravy užít a načerpat nové zkušenosti. Bohužel jsme museli hru a taktiku přizpůsobit užšímu kádru, kdy nám chyběly tři hráčky ze základní sestavy, co odehrály celou základní část.

Ve čtvrtfinále nás čekal velmi silný tým Tatran Střešovice se zkušenými hráčkami. První zápas jsme prohráli 1:5. V první třetině jsme si zvykali na rychlé tempo hry, ale od druhé třetiny jsme naši hru zlepšili a odehráli zbytek zápasu docela dobře. Druhý vzájemný zápas skončil prohrou našeho týmu 0:7. V odvetě jsme pro změnu odehráli dobře první třetinu. Postupně ale holky začaly dělat chyby a zkušený Tatran nás za chyby gólově trestal.

Druhý den MČR nás čekal zápas se zkušeným soupeřem Bohemians Praha. Výborně odehraná první třetina naznačovala, že bychom mohli odehrát dobré utkání. Bohužel jsme nevydrželi odehrát celý zápas ve vysokém tempu a od poloviny zápasu Bohemka ovládla utkání, postupně nám nastřílela 8 branek a nám se nepodařilo skóre změnit.

V zápase o konečné umístění jsme narazili na Tempish Vítkovice. Do posledního zápasu ve finálovém turnaji nám nezbylo už mnoho sil, ale vstup do zápasu se nám podařil a ujali jsme se vedení. Bohužel nás Vítkovice postupně zatlačily a až do konce druhé třetiny nás do šancí moc nepouštěly. Holky v sobě nakonec našly poslední zbytky sil a zabojovaly v poslední třetině. Vítkovice nás porazily 1:7.

Finálový turnaj nám ukázal na čem musíme ještě zapracovat. Turnaj je fyzicky náročný a je potřeba odehrát čtyři těžké zápasy během dvou dnů. V každém zápase jsme dokázali odehrát alespoň určité úseky hry velmi dobře a to můžeme hodnotit pozitivně. V každém zápase holky bojovaly, jak mohly a gólmanky nás v bráně podržely. Pro holky to byl určitě zážitek a věřím, že i motivace se neustále zlepšovat. Celou sezónu hodnotím velmi dobře. Cíl pro tuto sezónu jsme splnili a konečné 8. místo na MČR pro nás určitě není zklamáním.

Chtěl bych tímto všem hráčkám a celému realizačnímu týmu poděkovat za skvělou sezónu a zároveň také výborným fanouškům za podporu v hledišti a našemu klubu za celkovou podporu. V neposlední řadě musím poděkovat za finanční příspěvky na zajištění nákladné dopravy - autobusu na MČR. Děkuji tímto DDM ŠUPLÍK a firmám WEKUS a MK TOUR. DĚKUJEME!