74_20230906_183935.jpg

Dorostenecký Gorila Cup

První zářijový víkend se dorostenci vydali do Plzně na Gorila Cup.

Ještě než kluci usedli do lavic, vydali se do Plzně na gorilí turnaj. Jeli jsme v odpoledních hodinách, což se stane jednou za deset let. Hráči byli na turnaj velmi natěšeni a to se projevilo i v prvním utkání. Po rozlosování jsme brali místo ve skupině D společně s Libercem, Plzní a Prahou.

Už necelé dvě hodiny po příjezdu na plzeňské hlavní nádraží se naši dorostenci postavili proti FBC Liberec. Možná únava z dlouhé cesty, možná jen horší dovednosti... ať tak či tak, Liberec nad našimi dorostenci zvítězil 5:2. ‚‚Celkový náš herní projev ve skupině se mi moc líbil a byla z týmu vidět velká energie. Mrzí mě zápas proti FBC Liberec, protože ten zápas jsme měli vyhrát, ale nedokázali jsme proměnit vyložené šance." komentuje trenér Lukáš Pardubský

Sobotní ráno měli kluci na dospání a zregenerování, protože do zápasu s PANTHERS PRAHA se vrhli až skoro ve tři hodiny odpoledne, který po neproměňování šancí a nedůrazu před našim brankovištěm rozhodlo o remíze mezi námi a Panthers Praha 2:2. Pozdní večer patřil druhému sobotnímu zápasu, tentokrát se skoro domácími FBC Plzeň. Do zápasu jsme vstoupili jako jeden a bylo to od první chvíle vidět. Soupeř měl pár šancí, které dokázali naši brankáři pochytat. Celý zápas jsme vedli, ale soupeř dokázal během 30 vteřin stáhnout náskok a rázem byl stav 3:2. Nakonec jsme to naší bojovností a týmovostí zvládli a zápas dotáhli do vítězného konce.

9:30. To byl čas prvního zápasu posledního dne turnaje, kdy jsme sehráli play-off A 1/4 finále proti FLORBAL TACHOV, což byl velmi těžký soupeř (a následný vítěz Gorila Cupu). Bohužel jsme do zápasu nevstoupili nejlépe a soupeř toho okamžitě využil. Pro nás velmi těžké utkání, které nás po prohře poslalo do play-off B, kde jsme opět narazili na FBC Plzeň. V tomto zápase se karty obrátily a my jsme byli všude o krok později. Za stavu 4:0 se nám povedlo snížení na 4:2, ale nakonec ani to nezvrátilo prohru a konec v turnaji.

‚‚Celkově turnaj hodnotím kladně až na utkání proti Tachovu, tam jsme si ten zápas prohráli sami. Věřím, že se ponaučíme z chyb, které jsme vytvořili a do sezóny půjdeme zase o něco silnější." shrnuje Lukáš Pardubský